Пост-релиз серии фьючерсов

Професійний теніс по-українськи

Минулої суботи у спорт-готелі «Селена» завершилась серія професійних тенісних турнірів Ukrainian Tennis Club Series під патронатом Голови ОДА Черкаської області Сергія Тулуба. Змагання пройшли на високому організаційно-технічному рівні завдяки прекрасним умовам, що були запропоновані спортсменам одним із найкращих тенісних центрів України - спорт-готелем «Селена». Загалом у серії змагань взяли участь гравці із України, Росії, Чехії, Італії, Німеччини, Франції, Польщі, Сербії, Швеції, Данії, Нідерландів, Молдови, Білорусі, Швейцарії, Естонії та Латвії. Тим приємнішим є той факт, що саме українські спортсмени задавали тон у змаганнях. Два з трьох турнірів були виграні нашими співвітчизниками. Перший тиждень – Selena Open, заніс у свій актив добре відомий черкаським прихильникам тенісу – киянин Артем Смірнов. Артем не залишив супротивникам жодних шансів на успіх не програвши жодної партії за п’ять зустрічей. В фінальному поєдинку проти швейцарця Сандро Ерата, Смірнов був ще більш переконливим ніж до цього, програвши лише три гейми. До цього Артем послідовно обіграв Адама Чадая із Польщі, співвітчизників Дениса Милокостова та Олександра Нєдовєсова, а в півфіналі французького спортсмена Емільєна Фірміна. У парному розряді перемогу святкували поляки Адам Чадай та Андрєй Капась.

Другий тиждень змагань мав назву Azot Cup, завдяки допомозі у організації одного з найбільших черкаських підприємств. Напевно саме другий турнір був найсильнішим за рівнем гравців і перемога на ньому була найбільш престижною. Перший за рейтингом на турнірі росіянин Денис Мацукевич мав 282 позицію у світовій табелі про ранги Асоціації тенісистів-професіоналів. Але це аж ніяк не допомогло йому пройти принаймні перше коло. Кевін Ботті - французький гравець, який здолав відбірний турнір, добре пристосувавшись до черкаських кортів віддав росіянину лише три гейми – 6:1, 6:2. Також у першому колі змагань сліпий жереб звів у двобої двох українців Артема Смірнова та Івана Сергєєва. Іван в найкращі свої часи займав 148 рядок у міжнародному рейтингу та навіть проходив одне коло на турнірі Великого Шолому – Відкритій першості Австралії, обігравши екс-першу ракетку світу іспанця Карлоса Мой’ю. Битва була найгарячіша. Хлопці одного віку, що знають один одного з дитинства, пройшли весь шлях до професійної кар’єри конкуруючи один із одним. Ставши окрасою змагань поєдинок завершився на користь Сергєєва – 5:7, 6:4, 6:2. Найрейтинговіший спортсмен та переможець змагань минулого тижня вибули із боротьби, відкривши іншим шлях до загальної перемоги. Дуже впевнено виступив на цьому тижні Андіс Юшка із Латвії. Він лише раз програв партію та дуже впевнено грав на своїй подачі, що дуже важливо на швидких черкаських кортах. Він і зустрівся у вирішальному поєдинку із Іваном Сергєєвим, який після перемоги над Смірновим впіймав свою гру. Обидва сети завершилися тай-брейками і саме у вирішальні моменти на допомогу латвійцю прийшла його подача та балтійська витримка. Двічі по 7:6(4) і переможцем Azot Cup став Андіс Юшка. В змаганнях пар перемогу святкували кияни Володимир Ужиловський та Владислав Манафов, які у фіналі обіграли співвітчизників Артема Смірнова та Владислава Клименка.

Третій тиждень став логічним продовженням серії. Майже ті самі тенісисти вступили у боротьбу на Cherkasy Open. Можна було б відзначити приїзд досвідченого поляка Гжегоша Панфіла, але він зачохлив ракетку вже у другому колі програвши італійцю Віктору Галовічу – 2:6, 3:6. Найвизначнішим та найцікавішим став матч першого раунду між Денисом Мацукевичем та Іваном Сергєєвим. Важкий жереб для обох подарував прекрасний теніс на такій ранній стадії змагань. Гра була достойною фіналу. Сильнішим, нажаль для українських вболівальників, виявився Мацукевич – 7:5, 7:6(0). До півфіналу зміг пройти киянин Станіслав Поплавський, а 17-річний донеччанин Юрій Кривий заробив перший заліковий пункт у рейтинг АТР. Але успіхи українців на цьому не завершилися. Потихеньку шлях до перемоги собі торував алуштинець Олександр Нєдовєсов. Маючи непогану турнірну сітку та вдалий жереб він сповна реалізував даний йому шанс. Програвши по ходу змагань лише один сет росіянину Михайлу Бірюкову, у фінальному матчі Олександр був на голову сильнішим за втомленого та вже задоволеного виходом у фінал Галовіча. 6:2, 6:3 . Таким чином другий із трьох турнірів серії Ukrainian Tennis Club Series залишається за українцем. Також наші святкували перемогу і в парних змаганнях. Вдруге поспіль найсильнішими стали Володимир Ужиловський та Владислав Манафов.

Що ж, завершилося спортивне дійство на «Селені». Результатом стали перемоги українців, що є стимулом для розвитку тенісу у всій країні, адже поки що такі турніри проходять лише у Черкасах. Організатори висловлюють подяку у допомозі в проведенні змагань Голові обласної державної адміністрації Сергію Тулубу, генеральним спонсорам: Українському Тенісному Клубу та спорт-готелю «Селена» та офіційним спонсорам: ПАТ «Азот» та ТМ «ВАМП», саме завдяки цій допомозі свято професійного тенісу у місті Черкаси стало можливим.